گیمیفیکیشن چیست ؟

gamification در یک جایگاه کلی به مفهوم  بازی وار سازی موضوعات جدی همچون موضوعات مختلف در کسب و کارها و ایجاد تفکرات بازی‌گونه در زمینه‌های مختلفی  که اصولا” ماهیت بازی ندارند که با رویکرد ایجاد تعامل و انگیزه در افراد به منظور رسیدن به اهداف مورد نظر انجام می گردد , به عبارت دیگر هنر تعبیه کردن مکانیزم های بازی در فضاهایی  که به صورت پیش‌فرض برای بازی طراحی نشده‌اند. از سویی دیگر gamification را می توان  ایده‌ای برای استفاده از بازی‌ها و تکنیک‌های بازی گونه برای جلب توجه مخاطب و درگیر سازی با اهداف مختلف دانست که ضمن تامین نیاز انسان‌ها به سرگرمی، از این نیاز به نفع کسب و کارها و برای وفادارتر کردن مشتریان و افزایش درگیری ذهنی آنها با برند ها و خدماتشان بهره می گیرند.

فریم ورک OCTALYSIS

OCTALYSIS FRAMEWORK

اطلاعات بیشتر

فریم ورک ZICHERMANN

ZICHERMANN FRAMEWORK

اطلاعات بیشتر

کاربرد های مختلف گیمیفیکیشن

بازاریابی , جامعه و فعالیت های اجتماعی , روش زندگی انفرادی و اجتماعی , کار و شغل , محصول و خدمات , آموزش آیتم هایی هستند که در صورت طراحی مناسب می توانند از gamification جهت ارتقاء استفاده کنند.

برخی از پروژه های گیمیفیکیشن موفق

طراحی و پیاده سازی gamification پیچیدگی های مختلفی دارد و انتخاب بدون مطالعه در یک کسب و کار ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

تکنیک های گیمیفیکیشن

شناسایی و نفوذ به تمایلات طبیعی عموم مشتریان و بهره گیری از پتانسیل های رقابتی همچون مسابقات , پاداش ,کسب موفقیت , مالکیت , نوع دوستی و همکاری های فردی و اجتماعی , تحریک هیجانات , عوامل درونی و بیرونی رفتارها , تکنیک های gamification را تشکیل می دهد و طراحی یک gamification موفق وابسته به عوامل متعددی بر اساس مولفه های فوق است. روشها و فریمورک های مختلفی جهت طراحی gamification وجود دارد که بسته به شرایط و فضای کسب و کار انتخاب می شوند.

آینده پژوهی در Gamification

امروزه داستان های موفق گیمیفیکیشن در جوامع مختلف نشان از توسعه و گسترش روشهای مختلف مبتنی بر gamification است که روند زندگی را با رویکردی مثبت دچار تغییر خواهد کرد. داستان های موفقیت را بخوانید :

آخرین اخبار گیمیفیکیشن

نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی به نام رمز پروتون رونمایی شد

نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی به نام رمز پروتون رونمایی شد

23 فوریه 2020 اخبار تخصصی, اخبار واقعیت افزوده, اخبار واقعیت مجازی

عینک‌های “واقعیت ترکیبی”(mixed reality) که اخیرا عرضه می‌شوند واقعا جذاب و جالب هستند

اطلاعات بیشتر
آپدیت جدید کروم واقعیت افزوده را به مرورگر می‌آورد

آپدیت جدید کروم واقعیت افزوده را به مرورگر می‌آورد

20 فوریه 2020 اخبار تخصصی, اخبار واقعیت افزوده

یکی از محبوب ترین مرورگرهای دنیا میان کاربران اینترنت و شبکه ، گوگل کروم است.

اطلاعات بیشتر
کاربرد انیمیشن در تبلیغات

کاربرد انیمیشن در تبلیغات

16 فوریه 2020 اخبار انیمیشن, اخبار تخصصی

هنگامی که تصاویر به صورت سلسله وار پشت سر هم قرار می گیرند،

اطلاعات بیشتر