رونمایی گوگل از ویژگی جدید مبتنی‌بر AR برای برنامه‌های گوشی هوشمند و وب

ویژگی جدید مبتنی‌بر AR

یکی از کمپانی هایی که همواره در تلاش است تا پلتفرم های واقعیت افزوده خود را بهبود ببخشد ، گوگل می باشد. این کمپانی در طی ماههای گذشته توانسته است به نتایج خوبی دست پیدا کند. گوگل آماده است تا از ویژگی جدید مبتنی‌بر AR پرده‌برداری کند و وعده می‌دهد که تجربیات AR در آینده بسیار واقعی‌تر به‌ نظر خواهند رسید.

ویژگی جدید مبتنی‌بر AR

به‌عنوان مثال، می‌توان یک گربه مجازی را در اتاق نشیمن قرار داد و وقتی زاویه‌ی دوربین به سمت یک میز باشد می‌توان این گربه‌ی مجازی را در کنار میز و دیگر اشیا واقعی دید. نتیجه‌ی این تغییرات و به‌روزرسانی‌ها، صحنه‌ای قابل باورتر از واقعیت افزوده با تشخیص عمق بهتر خواهد بود. درواقع با این قابلیت، گوشی‌های هوشمند، یک شی و یک صحنه را بهتر درک خواهند کرد.

گوگل می‌گوید که قادر است این کار را از طریق بهینه‌سازی نرم‌افزاری موجود انجام دهد، بنابراین نیازی به گوشی‌های هوشمند با سنسورهای خاص یا پردازنده‌های فوق‌العاده قوی نخواهد بود و در هر گوشی هوشمندی ارائه خواهد شد. از سوی دیگر این قابلیت واقعیت افزوده به هیچ کمکی از فضای ابری متکی نبوده است. درواقع برای در اختیار داشتن و بهره بردن از این قابلیت‌های واقعیت افزوده کافی است تا از گوشی‌هایی با پشتیبانی از ARCore استفاده کنید. تقریبا هر گوشی جدید اندرویدی که در چند سال اخیر منتشر شده است، می‌تواند به این ویژگی‌های جدید دسترسی پیدا کند.

گوگل همچنین یک بازی کوچک را ارائه کرده است که توانایی حرکت اجسام AR در یک محیط حرکتی نسبت به اجسام دنیای واقعی و قابلیت‌های تعامل با سطح در عمق جدید API را نشان می‌دهد. این بازی شامل یک ربات آشپز و انواع دسرها بوده که کاربر باید این دسرها را به سمت آشپز رباتی پرتاب کند. در این بازی تمامی سطوح شناسایی خواهند شد درنتیجه دسرها با برخورد به سطوحی مانند مبل واکنشی طبیعی نشان خواهند داد و اثر خوراکی‌ها بر سطوح مختلف باقی خواهد ماند.

البته گوگل این نسخه‌های نمایشی را در دسترس عموم قرار نمی‌دهد، اما امیدوار است تا سازندگان برنامه‌ها بتوانند با این به‌روزرسانی Depth API، تجربه‌های خوب و بهبودیافته‌ای را در اختیار کاربران قرار دهند. هنوز زمان ارائه‌ی این قابلیت مشخص نشده است.

, ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.