واقعیت افزوده چیست ؟

فناوری الحاق لایه های مجازی به تصویر مشاهده شده از دنیای واقعی بطور زنده را تحت نام واقعیت افزوده برگرفته از کلمات AUGMENTED REALITY می شناسیم به عبارتی دیگر تلفیق دنیای مجازی و دنیای واقعی به نحوی که المانهای دنیای مجازی به دنیای واقعی اضافه می گردد.

عینک هوشمند واقعیت افزوده

عینک های هوشمند AR به عنوان یکی از سخت افزارهای جدید پوشیدنی با تنوع زیادی در حال ورود به بازار می باشد.

عینک های واقعیت افزوده

کمپانی های مختلفی اکنون در حال طراحی و توسعه عینک های واقعیت افزوده هستند و در این خصوص محصولاتی هم به بازار عرضه شده است
اطلاعات بیشتر

تلفن همراه هوشمند

در حال حاضر گوشی های تلفن همراه هوشمند به عنوان در دسترس ترین ابزار بکار گیری فناوری AR مطرح است.

گوشی های مناسب

اگرچه فناوری واقعیت افزوده روی گوشی های هوشمند قدیمی نیز بطور محدود کار می کند اما گوشی های جدید قابلیتهای سخت افزاری ویژه ای جهت استفاده از واقعیت افزوده فراهم نموده اند
اطلاعات بیشتر
واقعیت افزوده

کاربرد های مختلف واقعیت افزوده

فناوری AR به سرعت کاربرد های خود را در صنایع مختلف پیدا می کند. اکنون تیم ها و شرکتهای بسیاری با تکیه بر فناوری AR و زیرساختهای فراهم شده , محصولات متنوعی را طراحی و روانه بازار می نمایند. امروزه این محصولات در بخش های پزشکی ؛ صنعتی ؛ آموزشی ؛ تبلیغاتی ؛ نظامی ؛ سرگرمی و … کاربرد پیدا کرده اند.

برخی از پروژه های AR ما

برخی از محصولات توسعه یافته در بستر AR که بر اساس نیاز مشتریان در کسب و کارها مختلف طراحی و پیاده سازی شده است

انواع واقعیت افزوده

اگرچه امروزه نسل های جدید فناوری AR و زیر ساختهای ایجاد شده قادر به تلفیق انواع داده ها برای بهترین نتیجه هستند اما مبنای عملکرد آنها بطور عمومی و پایه ای مبتنی بر سه نوع مختلف است :

Pattern Based AR
این نوع AR مبتنی بر پردازش و شناسایی و تعقیب دوربین روی یک یا چند الگوی تصویری تعریف شده برای AR است . بطور مثال اَپی که قادر به شناسایی یک یا چند تصویر از یک روزنامه و نمایش یک ویدئو روی آن است.

Location Based AR
این نوع AR مبتنی بر پردازش و شناسایی و تعقیب دوربین به کمک داده های مکانی برای AR است . بطور مثال اَپی که قادر به شناسایی مسیر و محاسبه فاصله بوده و با نمایش نمادهای راهنمای مجازی الحاق شده به تصویر دوربین زنده یک گوشی تلفن همراه شما را در شناسایی مکانها و معابر راهنمایی می کند از این دسته هستند. 

واقعیت مجازی

Gesture Based AR
این نوع AR مبتنی بر پردازش و شناسایی و تعقیب دوربین به کمک داده های تصویری و الگوهای متحرک در صحنه است , بطور مثال 

آینده پژوهی درفناوری AUGMENTED REALITY

بدون شک با ظهور عینک های هوشمند AR مبتنی بر زیر ساختهای پردازش تصویر و بکار گیری انواع سنسور های مختلف در این عینک ها بزودی شاهد ورود یک میهمان ویژه در قالب یک ابزار پوشیدنی خواهیم بود که در کنار گوشی های هوشمند مان باید به استقبال آنها برویم

واقعیت افزوده مبتنی بر الگوی تصویری به زبان ساده

اصل طراحی اَپلیکیشنهای مبتنی بر الگوی تصویری و کاربرد آنها به این گونه است که اپلیکیشن قادر به شناسایی یک یا  چند تصویر از پیش تعریف شده است این تصاویر بنام تارگت یا پترن معرفی می گردد در تهیه اپلیکیشن شما قادر هستید هر نوع مدیای دو بعدی یا سه بعدی را به تصاویر الحاق نمایید. کاربرد اپلیکیشن های AR مبتنی بر الگوی تصویری به سادگی در سه مرحله توسط هر کاربری قابل استفاده است , ابتدا اپ توسط مخاطب شما دریافت و اجرا می گردد , پس از اجرا دوربین دستگاه شما روشن می شود و کافیست دوربین به سمت تصویر پرینت شده تارگت قرار گیرد تا مدیای از پیش تعریف شده روی آن ظاهر گردد. ویژگی تراکینگ دوربین یا تعقیب دوربین به کاربران اجازه می دهد تا مدیای مجازی الحاق شده به صحنه دوربین لحظه به لحظه موقعیت خود را اصلاح کند و با حرکت کاربر کاملا به شکل یک نمونه واقعی الحاق شده به محیط واقعی مشاهده گردد.

واقعیت مجازی

آخرین اخبار فناوری AR

فناوری AR بستری مناسب برای کارآفرینان خلاق و پرتلاش است تا با خلق محصولات جدید مبتنی بر واقعیت افزوده خبر ساز اینروزهای دنیای فناوری باشند

نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی به نام رمز پروتون رونمایی شد

نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی به نام رمز پروتون رونمایی شد

23 فوریه 2020 اخبار تخصصی, اخبار واقعیت افزوده, اخبار واقعیت مجازی

عینک‌های “واقعیت ترکیبی”(mixed reality) که اخیرا عرضه می‌شوند واقعا جذاب و جالب هستند

اطلاعات بیشتر
آپدیت جدید کروم واقعیت افزوده را به مرورگر می‌آورد

آپدیت جدید کروم واقعیت افزوده را به مرورگر می‌آورد

20 فوریه 2020 اخبار تخصصی, اخبار واقعیت افزوده

یکی از محبوب ترین مرورگرهای دنیا میان کاربران اینترنت و شبکه ، گوگل کروم است.

اطلاعات بیشتر
کاربرد انیمیشن در تبلیغات

کاربرد انیمیشن در تبلیغات

16 فوریه 2020 اخبار انیمیشن, اخبار تخصصی

هنگامی که تصاویر به صورت سلسله وار پشت سر هم قرار می گیرند،

اطلاعات بیشتر