نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی به نام رمز پروتون رونمایی شد

عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی

عینک‌های “واقعیت ترکیبی”(mixed reality) که اخیرا عرضه می‌شوند واقعا جذاب و جالب هستند و هر روز نیز جذاب‌تر می‌شوند. کمپانی های زیادی در این زمینه مشغول فعالیت می باشند که اچ تی سی یکی از آنهاست. این برند خوشنام در طی چند روز گذشته از محصول جدید خود رونمایی کرد. عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی با اسم پروژه رمز پروتون در حال تست در آزمایشگاههای این مجموعه می باشد.

عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی

بر اساس توضحات منتشر شده درباره این محصول می توان حدس زد که پروتون به لحاظ عملکرد بسیار شبیه به هدست آتی این شرکت یعنی Cosmos XR است. هر دوی این محصولات برای واقعیت ترکیبی یا افزوده ساخته شده اند اما برخلاف گجتهای مشابه ارائه شده توسط مایکروسافت یا مجیک لیپ به جای لنزهای شفاف هدایت امواج از ویدیوهای شفاف کمک می گیرند. اما در حالی که Cosmos XR ظاهری شبیه به هدست واقعیت مجازی Cosmos VR دارد پروتون بیشتر عینک های اسکی را در ذهن تداعی می کند.

در حال حاضر دو نسخه از این محصول رونمایی شده است ؛ یکی نسخه ای کاملا مستقل و دیگری عینکی که بخشی از قطعات و اجزایش درون یک محفظه خارجی قرار دارند. به گفته مدیرعامل شرکت اچ تی سی درباره نسخه دوم این محصول این عینک از شبکه نسل پنجم پشتیبانی می کند و کاربرانی که به صورت تستی روی نمونه های اولیه آن کار کردند به ما نشان دادند که به دنبال هدستی با آنتن 5G هستند. از آنجایی که قرار گرفتن آنتن 5G در نزدیکی مغز چندان توصیه نمی شود تصمیم گرفتیم محصولمان را به این شکل طراحی کنیم.

وی در انتهای صحبت هایش گفت:

ما می خواهیم روزی عینک هایی شبیه به انواع طبی با چنین قابلیتی بسازیم و میدانیم که این یک ماجراجویی است. ما صرفا می خواهیم نشان دهیم که به این ماجراجویی متعهد هستیم و در این حوزه سرمایه گذاری می کنیم و اولین محصول در این گروه را ارائه می دهیم.

, , , , ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.