تجدید دیدار مادر با دختر از‌دست‌رفته‌اش در واقعیت مجازی

تجدید دیدار مادر با دختر

از دست رفتن عزیزان برای همه ما موضوعی دردناک است. اما هیچ چیز بدتر از مرگ فرزند برای مادر در دنیا وجود ندارد. شاید برایتان جالب باشد که با استفاده از فناوریهای نوین امکان دیدار مجدد عزیزان از دست رفته تان فراهم می شود. تجدید دیدار مادر با دختر با استفاده از واقعیت مجازی به تازگی در کره برای مادری که دخترش را از دست داده بود انجام شده است.

تجدید دیدار مادر با دختر

در سال 2016 چانگ چی سونگ دختر 7 ساله خود را که به بیماری لاعلاجی مبتلا شده بود از دست داد. چندی پیش این مادر داغ دیده توانست تا فرزند خود را در دنیای مجازی ملاقات کند.  روز پنجشنبه، شبکه‌ی تلویزیونی مونهوا (ام‌بی‌سی)، کلیپی ۹ دقیقه‌ای را از مستند ویژه‌ای با عنوان «تو را دیدم» در کانال یوتیوبش به اشتراک گذاشت که حاوی تصاویری از دنیای واقعی و مجازی بود.

چانگ هدست واقعیت مجازی را در دنیای واقعی بر سر خود گذاشت و دستکش های واقعیت مجازی را دست کرد. در دنیای واقعی او در مقابل پرده بزرگ سبز رنگی ایستاده است اما در محیط مجازی او و دخترش درحال صحبت و گرفتن دست‌های یکدیگر هستند و حتی تولدی را با کیکی روشن جشن می‌گیرند.

قطعا این صحنه بسیار دردناک و عاطفی می باشد. چانگ درلحظه‌ای که دختر مجازی‌اش را می‌بیند، شروع به گریه می‌کند؛ درحالی که سایر اعضای خانواده از جمله پدر، برادر و خواهر نایون در پشت دوربین تجدید دیدار را با چشمان اشک‌آلود تماشا می‌کنند.

چانگ درباره تجدید دیدار خود با دخترش می گوید:

شاید این بهشت واقعی باشد. من برای مدتی بسیار کوتاه با نایون دیدار کردم؛ درحالی‌که با لبخندی روی صورت مرا صدا می‌زد.. تصور می‌کنم رویایی را تجربه کردم که همیشه آرزویش را داشتم.

به گفته آجو بیزینس دیلی تیم تولید پروژه تجدید دیدار مادر با دختر 8 ماه زمان برای آن صرف کردند. آن‌ها پارکی مجازی مشابه با نمونه‌ای طراحی کردند که مادر و دختر در دنیای واقعی در آن دیدار کرده بودند و از فناوری ردیابی حرکت استفاده کردند تا حرکات بازیگر کودکی را ضبط کنند که می‌توانستند بعدا به‌عنوان مدل برای نایون مجازی به‌کار بگیرند.

در واقع می توان گفت که ما اکنون فناوری لازم را برای بازسازی افرادِ درگذشته در واقعیت مجازی دراختیار داریم که هرچند کامل نیست؛ برای برانگیختن احساسات به‌اندازه‌ی کافی متقاعدکننده است و درعین‌حال پیامدهایی دارد که پیش‌بینی‌شان امکان‌‌پذیر نیست.

نظر شما درباره پروژه ” تو را دیدم ” چیست؟ آیا تماشای عزیز ازدست‌رفته در واقعیت مجازی به افراد کمک خواهد کرد تا آرامش پیدا کنند و با مرگ او کنار بیایند؟

, ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها.