چگونه یک انیمیشن سفارش دهیم؟

اگر قصد دارید برای هدف خاصی انیمیشن سفارش دهید باید به نکات کلیدی زیر توجه داشته باشید.

  • هدف از ساخت؟
  • مخاطبان هدف؟
  • انیمیشن کجا و چگونه منتشر خواهد شد ؟
  • چه سبکی؟
  • انیمیشن دو بعدی یا سه بعدی؟
  • طول زمانی؟
  • یک یا چند انیمیشن سفارش دهیم ؟

شبیه سازی زنده

جایی که افراد واقعی از تجهیزات شبیه سازی شده (یا آدمک) در دنیای واقعی استفاده می‌کنند.

( Live Simulation )

شبیه سازی مجازی

جایی که افراد واقعی از تجهیزات شبیه سازی شده در دنیای شبیه سازی شده (یا محیط واقعی) استفاده می‌کنند.

( Virtual Simulation )

هدف از ساخت انمیشن چیست؟

شما ابتدا باید بدانید برای چه هدفی قرار است از انیمیشن استفاده کنید. و اینکه چرا انیمیشن؟  آیا رسانه و مدیای دیگری نیز جای این فناوری قابل جایگزین است , دلیل اصلی انتخاب آن چیست ؟ اگر برای سوالهای فوق پاسخهایی قانع کننده داشتید می توانید به سوالات دیگر پاسخ دهید اگرنه ساخت انیمیشن را فراموش کنید. بطور عمومی انیمیشن های کوتاه برای آموزش های عمومی و تخصصی , تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین یک محتوای مناسب جهت انتشار در شبکه های اجتماعی مناسب است. انگیزه مخاطب برای توجه به محتوای انیمیشنی نیز بسیار بالاست و تاثیرگذاری بالایی در مخاطب خواهد داشت.

انیمیشن شما کجا و چگونه منتشر خواهد شد؟

یکی از مهمترین سوالات دیگر این است که انیمیشنی که قرار است درست کنیم در چه قالب و در چه رسانه ای قرار است منتشر شود آیا قرار است این animation از یک رسانه تلویزیونی پخش شود و یا قرار است در بستر صفحات و شبکه های اجتماعی منتشر شود. یا قرار است روی یک ویدئو وال بزرگ در نمایشگاه به نمایش گذاشته شود این موضوع در انتخاب نسبت تصویر خروجی و همچنین رزولوشون خروجی نهایی نقش دارد البته این موضوع نیز امکان پذیر است که همزمان برای چند نوع خروجی برنامه ریزی کرد هر چند که این موضوع در مرحله اول باید مشخص گردد تا تیم سازنده آنرا در سایزی مناسب و رزولوشون مناسب طراحی و اجرا نمایند.

مخاطب انیمیشن شما چه کسانی هستند

مخاطب شما بسته به اهداف شما در ساخت animation یک کودک , یک نوجوان , یک دانشجو , یک خانم , یک متخصص یا عموم باشند بنابراین گروه مخاطب شما و هدف شما از ساخت این نوع رسانه بسیار حائظ اهمیت است بنابراین لازم است بدانید که گروه مخاطب شما کیست و چه ویژگی های روانی و شخصیتی دارد , عموما به چه رنگهایی علاقمند هستند , سطح متون و دیالوگها با توجه به گروه مخاطب باید در چه سطحی باشند. داستان و یا صحنه های نمایشی متناسب با گروه سنی باید چه هویتی داشته باشند , آیا مخاطب این انیمیشن یک خانم است یا یک آقا ؟ بطور دقیق باید مشخص شود مخاطب هدف شما کیست ؟ 

چه سبکی از انیمیشن را انتخاب کنیم؟

این گونه رسانه ها سبک های گوناگونی دارند با توجه به هدف و پیام آن و گروه مخاطب می توان سبک ها را انتخاب کرد. انتخاب سبک انیمیشن توسط یک کارگردان هنری و متخصص انیمیشن متناسب با سناریو و داستان انیمیشن و با در نظر گرفتن معیارهای مختلفی تعیین می گردد , انتخاب سبک اهمیت فراوانی دارد و در موفقیت یک انیمیشن نقش زیادی دارد. انیمیشن های فانتری یکی از پرطرفدارترین سبک های این رسانه است که امروزه مورد توجه و علاقمندی گروه های مختلفی سنی قراردارد و دوبله و صدا گذاری موفق آنرا می تواند به نقطه اوج برساند.

کاربرد

بازاریابی , جامعه و فعالیت های اجتماعی , روش زندگی انفرادی و اجتماعی , کار و شغل , محصول و خدمات , آموزش آیتم هایی هستند که در صورت طراحی مناسب می توانند از گیمیفیکیشن جهت ارتقاء استفاده کنند.

برخی از پروژه های انیمیشن ما

امروزه به کمک شبیه سازی با کاربرد های مختلف بسیاری از فرآیند ها را کم هزینه تر و با دقت بالاتری به انجام می رسانند.

آینده پژوهی

امروزه داستان های موفق گیمیفیکیشن در جوامع مختلف نشان از توسعه و گسترش روشهای مختلف مبتنی بر گیمیفیکیشن است که روند زندگی را با رویکردی مثبت دچار تغییر خواهد کرد. داستان های موفقیت را بخوانید :

شبیه سازی با هدف ارتقاء مهارت

شبیه سازی با هدف ارتقاء مهارت

یکی از روشهای موفقیت در بازاریابی بهره گیری از مولفه های گیمیفیکیشن با ایجاد انگیزه مضاعف و درگیر سازی مشتریان با فرآیند خدمات است , یک طراحی گیمیفیکیشن مناسب برای یک کسب و کار مشتریانی وفادار را به ارمغان خواهد آورد.

آخرین اخبار انیمیشن

کاربرد انیمیشن در تبلیغات

کاربرد انیمیشن در تبلیغات

فوریه 16, 2020 اخبار انیمیشن, اخبار تخصصی

هنگامی که تصاویر به صورت سلسله وار پشت سر هم قرار می گیرند، به نوعی متحرک به نظر می رسند و می توانند موضوعی را در قالب یک داستان به نمایش بگذارند. امروزه با توجه به محبوبیت ویدیوها در میان کاربران ، تمایل به ساخت

اطلاعات بیشتر